×
Заповніть, будь ласка, форму нижче для переходу на платіжну систему
Експертний коментар

Апаратне протистояння Гройсмана та Данилюка

06.06.2018 Непорозуміння між Гройсманом і Данилюком переросло в апаратне протистояння. Конфлікт між прем’єром і головою мінфіну ставить під загрозу довіру західних партнерів, попереджають експерти.

Спочатку про це почали писати у ЗМІ. Наприкінці травня видання “Дзеркало тижня” повідомило про конфлікт між міністром фінансів Олександром Данилюком та прем’єром Володимиром Гройсманом. Після суперечки через кадрові питання – непризначення заступницею міністра його соратниці Яни Бугрімової – голова мінфіну пішов з засідання. За інформацією ЗМІ, за його відсутності уряд проголосував за перепідпорядкування Державної фіскальної служби (ДФС) безпосередньо Кабміну, також виключивши мінфін з переліку відомств, чиє погодження є обов’язковим для документів, поданих на розгляд уряду. Цю інформацію із посиланням на власні джерела також підтвердила інформаційна агенція “Інтерфакс”.

 

quote
Старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський кометує: - "Можливо, це був емоційний крок,
можливо – перевірка реакції стейкхолдерів, але офіційно говорити про це поки що не можна."

Найбільш ризикованим Дубровський називає виключення мінфіну з переліку міністерств, що мають погоджувати документи, які розглядає уряд. За словами експерта, необхідність узгодження міністерства фінансів заважає урядовцям роздувати бюджет та порушувати фіскальну дисципліну.

Тому, впевнений Дубровський, в разі ухвалення, подібне рішення уряду викличе обурення у міжнародних кредиторів України, зокрема Міжнародного валютного фонду.

quote
"Це свідчить або про низьку кваліфікацію тих, хто це рішення готував, або про те, що президент із прем’єром вирішили пуститися берега і вже не очікують на черговий транш МВФ", – розмірковує експерт.