×
Заповніть, будь ласка, форму нижче для переходу на платіжну систему
Експертний коментар

Боротьба з “конвертами”

18.09.2018 Вже на початку жовтня на український бізнес очікують масштабні перевірки, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів. Але опитані DW експерти сумніваються, що це виведе зарплати з тіні.
Незабаром в Україні розпочнеться урядова кампанія боротьби з нелегальним працевлаштуванням. Представники Державної служби з питань праці, Фіскальної служби, Пенсійного фонду, Нацполіції та інших органів державної влади України розпочнуть з 5 жовтня “комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення”. Це передбачає розпорядження Кабінету міністрів України від 5 вересня 2018 року.
Нині протягом місяця, з 5 вересня до 5 жовтня, в Україні триває інформаційно-роз’яснювальна кампанія, під час якої українських бізнесменів спробують переконати у необхідності легально сплачувати заробітну плату працівникам. Після цього розпочнуться комплексні перевірки, а виявленим порушникам доведеться заплатити штрафи.
При цьому чинні штрафи, які діють з початку року, є досить значними. Так, офіційно непрацевлаштований робітник може обійтися підприємству штрафом у 30 мінімальних зарплат, або 111 690 гривень, а недопущення інспекторів до перевірки обійдеться вже у 100 мінімальних заробітних плат, а це – 372 300 гривень.
На думку старшого економіста Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Володимира Дубровського, мотивація уряду полягає зовсім не у піклуванні про захист працівників та чесності конкуренції між підприємцями. Він впевнений – Кабмін припустився помилки, заклавши нереалістичні плани наповнення Пенсійного фонду. “В той час як гроші до бюджету збираються більш-менш за планом, план зборів до Пенсійного фонду не виконується, тому в уряді вирішили увімкнути процес на повну”, – зазначає експерт.