×
Заповніть, будь ласка, форму нижче для переходу на платіжну систему
Новини

Круглий стіл: Два роки змін: що з цього реформи?

21.10.2012 Якщо дивитися з точки зору амбітного завдання модернізації країни (а саме так свого часу позиціонувалася Програма Президента), то її виконання в цілому провалене. Певні покращення, які подекуди відбулися, мають здебільшого технічний характер і не здатні змінити загальний тренд. А він, на превеликий жаль, полягає у консолідації «обмеженого доступу», тобто в русі у протилежному від модернізації напрямку. Загалом із тих 15 передбачених Програмою Президента реформ, які можна кваліфікувати як системні, певні зрушення присутні лише по 5–6. Причому найбільшого успіху досягнуто саме по тих напрямках, де у проведенні реформ зацікавлені потужні бізнес-адміністративні групи – з відповідними викривленнями на користь лобістів. Про це йшлося на круглому столі «Два роки змін: що з цього реформи?», який відбувся 17 жовтня в ІА «Українські новини».

«Головний урок, який варто винести з результатів перших двох років упровадження Програми Президента – це неможливість широкомасштабних позитивних перетворень, спираючись винятково на «вертикаль влади».  Такі необхідні реформи як децентралізація, збільшення конкуренції, підвищення прозорості неможливо поєднати з політичною монополією та командно-вертикальним режимом управління країною.  За такого устрою, який справедливо називають «обмеженим доступом», можливі лише технічні покращення системи, як медреформа або підвищення пенсійного віку.  Втім, це жодним чином не перетворює «країну обмежених можливостей» на нового «економічного тигра» чи навіть на країну з достойним рівнем життя» – заявив старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський.

Круглий стіл «Два роки змін: що з цього реформи?» був організований в рамках проекту «Популярна економіка: моніторинг реформ», який реалізується Центром соціально-економічних досліджень CASE Україна й підтримується Інститутом відкритого суспільства.  Основна мета проекту – винести кваліфіковану дискусію про розвиток держави за вузьке експертне коло та побудувати «розмову з громадськістю».

Матеріали круглого столу:

1)Комікс-презентація: «Реформи» на півдорозі»;

2)Квартальний звіт:«Реформи» на півдорозі: консолідація «старого» ладу замість модернізації»;