×
Заповніть, будь ласка, форму нижче для переходу на платіжну систему
Новини

Круглий стіл: Підприємницький клімат: знову «покрашення?»

29.05.2012 Умови для ведення бізнесу в Україні є дуже несприятливими та мають тенденцію до подальшого погіршення. Оздоровлення підприємницького клімату могло б перетворити нашу країну на «історію успіху». Однак реформатори продовжують ігнорувати той факт, що номінальні зміни без реформи самої суті «обмеженого доступу» тільки погіршують ситуацію. Окрім цього, бюрократії знову доручили реформувати саму себе. А це в черговий раз призводить до вихолощення суті реформи.

Люди, які не займаються бізнесом,  часто не вважають створення сприятливого ділового клімату чимось важливим для себе особисто – мовляв, це потрібно підприємцям, то нехай вони самі за себе борються. Ба більше, зустрічаються ще люди, які щиро вважають, що підприємці нічого корисного не роблять, а просто паразитують.

Насправді  це ми, споживачі та наймані працівники, найбільше зацікавлені у покращенні ділового клімату. Оскільки там та тоді, де і коли бізнес легко започаткувати та вести, збільшується конкуренція за нас, споживачів та працівників. Це значить, що вибираємо найкраще саме ми (а не хтось вибирає нас), диктуємо умови найму та ціни саме ми (а не роботодавці та виробники), а вони, у свою чергу, мають перед нами змагатися у тому, хто запропонує кращий товар, послугу, або умови праці – заявив під час круглого столу старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський

Круглий стіл «Підприємницький клімат: знову «покрашення?» був організований в рамках проекту «Популярна економіка: моніторинг реформ», який реалізується Центром соціально-економічних досліджень CASE Україна й підтримується Інститутом відкритого суспільства.  Основна мета проекту – винести кваліфіковану дискусію про розвиток держави за вузьке експертне коло та побудувати «розмову з громадськістю».

Матеріали круглого столу:

1)      Комікс-презентація: «Підприємницький клімат: покращення, чи «покращення?»;

2)      Короткий огляд звіту «Підприємницький клімат: покращення, чи «покращення?»;

3)      Місячний звіт «Підприємницький клімат: покращення, чи «покращення?»;