×
Заповніть, будь ласка, форму нижче для переходу на платіжну систему
Новини

Круглий стіл: Реформа вищої освіти: здобутки та висновки

22.05.2013 У 2010 році в програму економічних реформ увійшла і реформа освіти. Реформа планувалася як комплексна і стосується всіх ступенів освіти - від дошкільної до вищої. Реформування вищої освіти виявилося найбільш складним і болючим процесом. Основний закон, від якого залежить в цілому напрямок реформи,– це новий закон «Про вищу освіту», який досі прийнятий не був. Різні проекти цього закону викликали критику і протести громадськості. Проте, за відсутності нового закону відбулися зміни, які в тому числі стосуються керування ВНЗ, правил вступу до ВНЗ, розширення категорій пільговиків, зміни підходу до державного замовлення на підготовку фахівців та ін. Деякі з них оцінюються як позитивні, але є й негативні тенденції.

Про це говорили учасники круглого столу, який пройшов 16 травня в Дніпропетровську.Круглий стіл «Реформа вищої освіти: здобутки та висновки» був організований Центромсоціально-економічних досліджень CASE Україна за підтримки медіа агентства «Промед консалтинг» і цілого ряду організацій та експертів.

Круглий стіл «Реформа вищої освіти: здобутки та висновки» був презентований в рамках проекту «Популярна економіка: моніторинг реформ», який реалізується Центром соціально-економічних досліджень CASE Україна та підтримується Інститутом відкритого суспільства.Основна мета проекту – винести кваліфіковану дискусію про розвиток держави за вузькеекспертне коло і побудувати «діалог з громадськістю».

Матеріали круглого столу:

1)      Презентація «Реформи вищої освіти: рівний доступ і фінансування»;

2)      Звіт «Реформа освіти в Україні»;

3)      Презентація «Європейські стандарти» у вищій освіті: реальні та уявні».