×
Заповніть, будь ласка, форму нижче для переходу на платіжну систему
Новини

Круглий стіл: Скільки коштує держава, або За що я плачу податки?

17.05.2013 Звичайний українець із зарплатою близько 2-3 тис. грн. сплачує до бюджету близько 25 тис. грн. на рік. За великими рахунком, якби не такі внески мільйонів українських громадян, то не існувало б 2/3 доходів бюджету. Втім, мало хто в нашій державі усвідомлює зв’язок «мої гроші → податки → державні витрати». Більше того, переважна більшість українців вважає, що бюджет – це витрати великого бізнесу, і тому звичайний українець не повинен перейматися «чужими» грошима. Таке світосприйняття є ключовою причиною байдужості до марнотратства та корупції.

За таких умов постає актуальне питання «легітимізації» прав платників податків. І у відновленні розуміння того, хто за що платить в нашій державі, роз’яснювальна робота і розповсюдження популярних матеріалів повинні бути ключовими елементами досягнення результату.

Про це йшла мова на круглому столі, який відбувся 15 травня в Харкові. Круглий стіл «Скільки коштує держава, або За що я плачу податки?» був організований Центром соціально-економічних досліджень CASE Україна і відбувся за підтримки цілої низки харківських організацій та експертів.

Круглий стіл відбувся в рамках проекту «Популярна економіка: моніторинг реформ», який реалізується Центром соціально-економічних досліджень CASE Україна й підтримується Інститутом відкритого суспільства.  Основна мета проекту – винести кваліфіковану дискусію про розвиток держави за вузьке експертне коло та побудувати «розмову з громадськістю».

Матеріали круглого столу:

1)      Комікс-презентація звіту «Скільки коштує держава, або За що я плачу податки?»;

2)      Звіт «Скільки коштує держава, або За що я плачу податки?»;