×
Заповніть, будь ласка, форму нижче для переходу на платіжну систему
Новини

Круглий стіл: Соціальний захист по-українськи або Куди поділися гроші?

02.04.2012 Основна проблема соціального захисту України – це його фактична орієнтація на … небідних громадян. Лише третина усіх соціальних фондів потрапляє до найбідніших. У 2011 році на соціальний захист витрачено 43.8 млрд. грн. або більше 10% консолідованого бюджету. Навіть десята частина «неадресних» витрат дозволила б збільшити допомогу дійсно малозабезпеченим в чотири рази.

Про це йшла мова на круглому столі, який відбувся 28 березня в інформаційній агенції “STATUS QUO”. Круглий стіл «Соціальний захист по-українськи або Куди поділися гроші?» був організований Центром соціально-економічних досліджень CASE Україна і відбувся за підтримки цілої низки харківських організацій та експертів.

«Якось так склалось, що наші соціальні витрати мають майже сакральне значення.  Великі соціальні видатки виправдовують усе – і неймовірний податковий тиск, і до смішного мізерні інвестиції, і, тим більше, бездарність наших керманичів, єдиною заслугою яких є збільшення цих самих соціальних витрат.  І такий стан справ, можливо, був би виправданим, якби не одне «але»…  коли лише 30% соціальних коштів потрапляє до дійсно бідних громадян, фетиш «соціальності» стає просто дешевою «відмазкою» для чиновників, які в черговий раз «законно» марнують громадські кошти» – заявив під час круглого столу виконавчий директорCASE Україна Дмитро Боярчук.

Круглий стіл «Соціальний захист по-українськи або Куди поділися гроші?» був презентований в рамках проекту «Популярна економіка: моніторинг реформ», який реалізується Центром соціально-економічних досліджень CASE Україна й підтримується Інститутом відкритого суспільства.  Основна мета проекту, як заявляють його учасники – винести кваліфіковану дискусію про розвиток держави за вузьке експертне коло та побудувати «розмову з громадськістю».

Відеозапис круглого столу можна знайти за цим посиланням.

Матеріали круглого столу:

  1. Комікс-презентація звіту «Соціальний захист по-українськи або Куди поділися гроші?»;
  2. Короткий огляд звіту «Соціальний захист по-українськи або Куди поділися гроші?»;
  3. Місячний звіт «Соціальний захист по-українськи або Куди поділися гроші?»;