×
Заповніть, будь ласка, форму нижче для переходу на платіжну систему
Новини

Проект “Ціна держави” допоможе українцям зрозуміти державний бюджет

02.06.2014 Часто чуємо, що державні гроші – це громадські, тобто наші гроші. Отже, ми повинні пильно слідкувати за тим, на що ці кошти витрачаються. Однак складність та об’ємність статистики надійно захищає бюджетний процес від стороннього ока. Тільки стандартний звіт Державної казначейської служби містить більше 30 документів, у кожному з яких – тисячі показників, – так розпочав свій виступ

на круглому столі “Ресурси міжнародних організацій у боротьбі з корупцією в Україні” виконавчий директор Центру CASE Україна Дмитро Боярчук. Захід відбувся 28 травня в парламентському Комітеті з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією.

Щоб допомогти непрофесіоналу осягнути державний бюджет, Центр CASE Україна спільно з Фондом “Східна Європа” та за підтримки Інституту відкритого суспільства, Європейського Союзу та UNITER створює веб-портал “Ціна держави”, розповідає про проект президент Фонду Східна Європа Віктор Лях. Цільова аудиторія – найширша: громадські активісти, журналісти, студенти, пересічні громадяни. Портал міститиме аналіз державного бюджету, податковий та пенсійний калькулятори та симулятор “Рахунок від держави”. За допомогою цих простих і наочних інструментів пересічний українець зможе приблизно порахувати сплачені ним податки, спрогнозувати свою пенсію та оцінити, які основні статті видатків держбюджету особисто він профінасував у минулому році.

Крім веб-сайту, в рамках проекту “Ціна держави” експерти Центру CASE Україна проведуть низку просвітницьких заходів, які мають на меті навчити громадськість контролювати використання бюджетних коштів. Більше того, формуватиметься мережа громадських організацій, представники яких залучаться до бюджетного моніторингу. Також буде проводитись робота з журналістами з метою навчити їх користуватися розробленими в рамках проекту ресурсами.

Прес-реліз можна скачати тут.