×
Заповніть, будь ласка, форму нижче для переходу на платіжну систему
Новини

Рейтинг глобальної конкурентоспроможності України повернувся до рівня 2007 року

05.09.2012 За даними щойно оприлюдненого Звіту про глобальну конкурентоспроможність 2012, загальний рейтинг України покращився на 9 позицій, і зараз становить 73, що майже не відрізняється від передкризового рівня 2007-2008 років (73 та 72 відповідно). Країна набрала ті є самі 4.1 бали, що і у 2008 році. Таким чином, можна вважати, що вплив кризи 2008-2009 років в цілому подолано.

З боку державної політики, це відбулося переважно за рахунок покращення макроекономічних показників: дефіциту бюджету та інфляції (нагадаємо, що рахується показник попереднього року). Помітно покращилася інфрастркрура портів та летовищ, але респонденти не помітили позитивних змін у дорожній інфраструктурі. Знизилися втрати, пов’язані з тероризмом та злочинністю. Попри відсутність прогресу в об’єктивних показниках, знижується відмічений респондентами вплив туберкульозу та ВІЛ на бізнес – можливо тому, що ці, і без того другорядні, проблеми відходять на задній план порівняно з більш нагальними.

Здебільшого ж, підвищення позиції України у рейтингу пов’язане з розвитком бізнесу. А саме, поліпшення ставлення компаній до своїх споживачів, якість та наявність місцевих постачальників, та деяке піднесення конкуренції – хоча за рівнем останньої нам ще далеко до 2008 року, а за ефективністю антимонопольної політики Україна впала з тих часів з 96-го до 132 місця. Деякі позитивні тенденції, як наприклад поглиблення виробничих ланцюжків, подовжувалися весь цей час, не зважаючи на кризу.

Водночас, стійко погіршуються позиції країни у всьому, що стосується захисту прав власності, ефективності юридичної системи, обтяжливості регуляторної політики та оподаткування, ефективності корпоративного управління та захисті міноритарних акціонерів, тощо. Попри велику кількість випускників вишів, якість освіти, особливо управлінської, та наявність місцевих можливостей для підготовки персоналу за оцінкою респондентів погіршується. Значно впала довіра до банків.

Хоча в останній рік дещо підвищилася доступність кредитів, доступ до фінансування вийшов на перше місце серед перешкод для вітчизняного бізнесу. Загалом, з відчутним відривом у цьому переліку, як і раніше, перед ведуть також корупція та адміністрування податків.