×
Заповніть, будь ласка, форму нижче для переходу на платіжну систему
Публiкацiя

Чи під силу нам пенсійна реформа?

08.06.2018 З 1 жовтня 2017 го почнеться пенсійна реформа, однак, державний борг зростає, а також у 2018 потрібно починати розраховуватись з МВФ, звідси питання, за рахунок чого збільшувати пенсії?

У коментарі “Еспресо.ТВ” старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський зазначив, що у солідарній пенсійній системі внесок сприймається не як добровільна дія, а як утриманні гроші під контролем фіскальної служби.

На його думку, роботодавці не заохочені платити ЄСВ, тому його варто замінити податками на використання ресурсів – на землю та нерухомість. І надходження від них направляти у Пенсійний фонд.

Наповнити Пенсійний фонд, як планує уряд можливо, каже експерт. Однак для економіки у цілому це може мати негативні наслідки.

Економіст відзначає, якщо економіку скрутити у баранячий ріг, то можна наповнити. Примусом можна вибити, але це призведе до того, що більше людей втечуть до Польщі на заробітки, бізнес ліквідується. Покластися на ЄСВ у короткостроковій перспективі можна, але ціну доведеться платити більшу.