×
Заповніть, будь ласка, форму нижче для переходу на платіжну систему
Публiкацiя

Реформи без політиків: від обмежених можливостей сучасного феодалізму до широких альтернатив

07.02.2012 Під час круглого столу «Реформи без політиків: від обмежених можливостей сучасного феодалізму до широких альтернатив», що відбувся 3 лютого в Інформаційній агенції «Українські новини» був презентований для широкої громадськості проект незалежної, не політизованої та кваліфікованої (експертної) інтерпретації політико-економічних зрушень, які відбуваються у нашій державі. Проект «Популярна економіка: моніторинг реформ» спільно реалізується Центром соціально-економічних досліджень CASE Україна та журналом «Експерт-Україна» й підтримується Інститутом відкритого суспільства.

«Ситуація гостро, майже як у 90-ті, вимагає реформ. Але робити глибокі, системні, реформи для нашої влади – це рубати під собою гілку. Водночас, підходи у дусі «аби корова менше їла та давала більше молока, її треба менше годувати та більше доїти» не вирішують проблем. Та навіть для їх послідовного застосування владі бракує довіри та політичної легітимності. Тому наша робоча гіпотеза – будуть просуватися переважно технічні реформи, які не зачіпають основ системи. Втім, це було б непогано, якщо б не ознаки відкату назад (консолідації “обмеженого доступу”) на системному рівні.» – заявив Володимир Дубровський, експерт Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна.

Основна мета проекту, як заявляють його учасники – винести кваліфіковану дискусію про розвиток держави за вузьке експертне коло, та побудувати «розмову з громадськістю».

«Журнал «Експерт» вирішив підтримати наших колег з CASE України, тому що ми як ділове ЗМІ наочно бачимо, наскільки неправильно широке суспільство тлумачить реформи. Як правило, люди вважають за благо лише відібрати щось у багатих, бізнесменів або депутатів, та віддати простим бюджетникам. Вони не ставлять собі прості питання: Якою повинна бути ціль реформи? За яким критерієм я оцінюю ефективність реформи та реформатора? Чому раніше ця реформа була невдалою? Сподіваюся, що наш проект дасть людям грунт та матеріал для роздумів.

Свого часу наш тижневик вийшов з обкладинкою «Яка партія нам потрібна?» В тому матеріалі ми аналізували, які кроки роблять реформатори, а яких насправді чекає країна. Це був маніфест. Сподіваюся, нинішній проект стане корисним моніторингом для думаючих людей, що відбувається з країною. І вони зможуть відповісти на непрості запитання: Хто ми? Куди рухаємося?»– сказав під час круглого столуАндрій Бліновголовний редактор журналу «Експерт-Україна»

Аудіо та відеозапис круглого столу можна знайти за цим посиланням.

http://un.ua/ukr/article/373028.html

Матеріали круглого столу:

  1. Презентація проекту;
  2. Вступний звіт;
  3. Вступний звіт (анотація);
  4. Аналіз виконання програми економічних реформ;
  5. Аналіз виконання програми економічних реформ (анотація)