Над документом працював колектив із 14 авторів, а рецензентами виступили такі відомі економісти як голова консультативної ради CASE (Польща) Андерс Аслунд, колишній віце-прем’єр-міністр і міністр фінансів Польщі Лєшек Бальцерович, заступник Прем’єр-міністра і Міністр фінансів Словаччини у 2002–2006 та 2010–2012 роках Іван Міклош та віце-президент правління CASE (Польща) Ян Хагемейєр.
На тіл війни перед Україною постали виклики та можливості: перспектива членства в ЄС; післявоєнне відновлення і можливість відбудувати країну «з нуля».
Ключовою вимогою євроінтеграції є побудова верховенства права, а для залучення необхідних коштів на відбудову потрібна довіра до інститутів (судової системи).
У звіті пропонуються кроки, які дозволять паралельно до створення необхідних інститутів розпочати відбудову та розвиток.
Зокрема, автори пропонують максимальне спрощення у важливих сферах економіки (зокрема, митних і податкових процедур) та запуск проксі-судової системи для залучення інвестицій.
Максимальне спрощення пояснюється потребою, в умовах відсутності робочих судів, мінімізувати випадки, коли відносини держави та підприємців потрапляють у ситуацію, коли один і той самий випадок інтерпретується по-різному і потрібне втручання судів.
Допоки в країні відсутня функціональна система правосуддя – простота процедур повинна бути головним пріоритетом. Сьогодні податкове та митне адміністрування України базується на презумпції вини, що є наслідком відсутності верховенства права.
Презумпція вини допомагає наповнювати бюджет країни, але перешкоджає економічному розвитку. Існуюча практика втручання в діяльність та призупинення роботи підприємств без рішення суду є однією із головних причин несприятливого бізнес-клімату в Україні.
Оскільки інвесторам потрібні страхування ризиків і захист прав власності, автори документу пропонують запровадити проксі-судову систему, яка сприятиме залученню інвестиції поки будується національна судова система.
Слабкість українських інституцій стримує рішучість країн G7 на шляху конфіскації активів РФ.У звіті пропонується використання цих коштів для створення проксі-судової системи та верховенства права.