Дії колишнього менеджменту Приватбанку призвели до того, що дірка у балансі в $ 5 млрд лягла на платників податків. Націоналізація банку пройшла досить легко, як зазначає виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень “CASE Україна” Дмитро Боярчук, але фактично значна частина боргу – державного боргу, який ми тепер будемо обслуговувати та виплачувати – пов’язана з проблемами функціонування Приватбанку.
Оскільки економічна ситуація стабілізувалась, проблема опинилася в замороженому стані, а основні питання зараз лежать в юридичній і політичній площині. Слава богу, на економічну стабільність це не вплинуло і не впливає,зазначає експерт.
Як бути далі з цією законсервованою проблемою Приватбанку? Все залежить від політичної волі. В нашій країні ми не можемо говорити про верховенство права. Якби це відбувалося в США, власники б вже давно сиділи за фінансові махінації. В нашій країні це буде вирішуватись політичним діалогом, і напевно, на рівні перших осіб держави. Те що вони відкрили кримінальну справу – окей. Багато кримінальних справ було відкрито, питання в тому, на що це все перетвориться в судах. Відкриття кримінальної справи – звучить дуже голосно, але важко сказати, які це має перспективи.