×
Заповніть, будь ласка, форму нижче для переходу на платіжну систему
Публiкацiя

Запровадження непрямого методу оцінки доходів заявників, які звертаються за призначенням соціальної допомоги

29.04.2009 Міністерство праці та соціальної політики України сумісно з Центром соціально-економічних досліджень CASE Україна у квітні 2009 року провели презентаційні зустрічі, присвячені впровадженню непрямого методу оцінки доходів заявників, які звертаються за призначенням соціальної допомоги. Зустрічі відбулися в м. Умань Черкаської області, Кам’янобрідському районі м. Луганськ, м. Баштанка Миколаївської області, м. Корюківка Чернігівської області та м. Кіцмань Чернівецької області.

Під час зустрічей представники місцевих органів влади, громадськості та засобів масової інформації ознайомилися з проектом, який має підвищити ефективність системи соціальної допомоги шляхом запровадження непрямого методу оцінки доходів заявника. Презентації викликали жваві дискусії учасників.

Непрямий метод дозволяє точніше оцінити доходи заявника і тим самим підвищити адресність надання соціальної допомоги. Непряма оцінка доходів проводитиметься на основі характеристик домогосподарства та його членів: їх віку, освіти, роду занять, характеристик житлового приміщення, способу життя заявника тощо.

При зверненні за соціальною допомогою, що надається з урахуванням доходу, заявник має заповнити Форму 1 «ДОМОГОСПОДАРСТВО» та на кожного працездатного члена сім’ї Форму 2 «ІНДИВІДУАЛЬНА».

Непряма оцінка доходу не впливатиме на призначення соціальної допомоги. Проведена оцінка слугуватиме лише сигналом для вибіркових перевірок державними соціальними інспекторами.

З квітня 2009 року непрямий метод оцінки доходу відпрацьовується в м. Умань Черкаської області, Кам’янобрідському районі Луганської області, Баштанському районі Миколаївської області, Корюківському районі Чернігівської області та Кіцманському районі Чернівецької області.

Запровадження непрямого методу оцінки доходів заявників проводиться в рамках проекту «Удосконалення системи соціальної допомоги в Україні» за підтримки Міжнародного банку реконструкції та розвитку та Шведської агенції міжнародного розвитку (SIDA).