Під час зустрічей представники місцевих органів влади, громадськості та засобів масової інформації ознайомилися з проектом, який має підвищити ефективність системи соціальної допомоги шляхом запровадження непрямого методу оцінки доходів заявника. Презентації викликали жваві дискусії учасників.
Непрямий метод дозволяє точніше оцінити доходи заявника і тим самим підвищити адресність надання соціальної допомоги. Непряма оцінка доходів проводитиметься на основі характеристик домогосподарства та його членів: їх віку, освіти, роду занять, характеристик житлового приміщення, способу життя заявника тощо.
При зверненні за соціальною допомогою, що надається з урахуванням доходу, заявник має заповнити Форму 1 «ДОМОГОСПОДАРСТВО» та на кожного працездатного члена сім’ї Форму 2 «ІНДИВІДУАЛЬНА».
Непряма оцінка доходу не впливатиме на призначення соціальної допомоги. Проведена оцінка слугуватиме лише сигналом для вибіркових перевірок державними соціальними інспекторами.
З квітня 2009 року непрямий метод оцінки доходу відпрацьовується в м. Умань Черкаської області, Кам’янобрідському районі Луганської області, Баштанському районі Миколаївської області, Корюківському районі Чернігівської області та Кіцманському районі Чернівецької області.
Запровадження непрямого методу оцінки доходів заявників проводиться в рамках проекту «Удосконалення системи соціальної допомоги в Україні» за підтримки Міжнародного банку реконструкції та розвитку та Шведської агенції міжнародного розвитку (SIDA).