Скасування обов’язковості оформлення Актів виконаних робіт для зменшення бюрократичних витрат на ведення бізнесу в Україні.
Кінцевою метою проекту є зниження витрат на ведення бізнесу за рахунок відмови від Актів виконаних робіт або їх необов’язковості.
Важливою віхою є ухвалення парламентом відповідного закону. Досягнення консенсусу про необхідність змін в даному питанні із ключевими зацікавленими сторонами також стане важливим кроком вперед. Україна є найбіднішою економікою в Європі і повинна використовувати будь яку можливість для збільшення темпів зростання свого ВВП, щоб наздогнати решту країн Європи в плані економічного розвитку та заможності громадян.
Згідно з індексом Doing Business 2020, підприємство середнього розміру в Україні витрачає 328 годин на рік на дотримання податкових процедур, що ставить Україну на 169-місце в світі. Однією з таких перешкод є вимога до сторін договору про надання послуг підписувати, обмінюватись та зберігати примірники актів виконаних робіт. Відповідно до українського податкового законодавства, цей документ являється підтвердженням того, що сторони договору задоволені тим, як були виконані початкові домовленості і що замовник може оплачувати послуги.
Зазвичай господарська операція в Україні здійснюються наступним чином:
- Обидві сторони підписують договір.
- Постачальник надає послуги.
- Постачальник друкує дві копії акту виконаних робіт, підписує їх та надсилає замовнику.
- Якщо замовник задоволений якістю наданих послуг, він підписує обидва примірники та надсилає один примірник у відповідь.
- Якщо замовник не задоволений, він може не платити допоки послуги не будуть надані належним чином, або сторони можуть узгодити меншу оплату, яка відображається в Акті виконаних робіт та фінально оплачується.
- Замовник робить оплату постачальнику.
В більшості випадків, кроки із 3 по 5 не є необхідними і лише ускладнюють ведення операцій між сторонами. На жаль, вони є обов’язковими і їх не можна уникнути. Ми прагнемо усунути вимогу про обов’язковість підписання Актів виконаних робіт із українського податкового законодавства і таким чином відчутно знизити витрати на ведення бізнесу в Україні.
Наш проект передбачає проведення розрахунків та підготовку аргументів на користь усунення даної практики (або забезпечення її добровільності) для зниження затрат на ведення бізнесу та втрат для економіки в національному масштабі.
Проект здійснюється за фінансової підтримки Atlas Network.