Гроші підуть в основному на соціалку, а видатки покриватимуться за рахунок зовнішніх запозичень.
Парламент збільшив видаткову частину державного бюджету на 80,9 млрд грн.
? Що фінансуватимуть. Зміни до бюджету передбачають наступне:
?Щомісячна адресна допомога ВПО на покриття витрат для проживання – 32,36 млрд грн
?Пенсійне забезпечення та покриття дефіциту Пенсійного фонду – 32,3 млрд грн
?Збільшення видатків на соцдопомогу – 5,77 млрд грн
? Субсидії на оплату житлово-комунальних послуг – 5,33 млрд грн
? Фінансування програми «Доступні кредити 5-7-9%» – 4 млрд грн
?Допомога підприємцям – 4 млрд грн
? Субвенції місцевим бюджетам для відновлення критичної інфраструктури – 1,66 млрд грн
? Підтримка аграріїв – 1,55 млрд грн. Ці зміни були запропоновані з метою отримання грантової підтримки ЄС, коштом якої і була профінансована ця стаття витрат.
Також депутати вирішили звільнити від кредитів на втрачене майно та надати держгарантії для побудови експортної інфраструктури в країни ЄС, у тому числі залізничної колії.
? Хто фінансуватиме: Враховуючи поточний стан економіки, збільшення видатків відбудеться коштом позик і грантових коштів. Збільшені бюджетні видатки покриють в першу чергу коштом зовнішніх запозичень – 75,4 млрд грн, значно менше планують отримати з внутрішніх запозичень (4 млрд грн), та гранту ЄС на підтримку сільського господарства (1,55 млрд грн).
Це вже не перший перегляд держбюджету в поточному році. Наприкінці травня парламент вже збільшував видаткову частину на 287 млрд грн з додаткових зовнішніх запозичень.
Левова частка видатків була спрямована на національну безпеку та оборону – (247,8 млрд грн). 20 млрд грн «пішли» на пенсії, 12,5 млрд грн – на допомогу ВПО.
Скоріш за все, це не останні зміни до держбюджету на 2022 рік. При цьому зазначимо, що згідно з програмою відновлення України, презентованої в швейцарському Лугано, уряд планує залучити в поточному році 60-65 млрд грн грантових партнерських коштів, які будуть спрямовані на фінансування таких пріоритетів як забезпечення макрофінансової стабільності, оборона та військова безпека, підтримка бізнесу та зайнятості, зміцнення енергетичного сектору та логістики, підтримка ВПО. Саме на макрофінансову підтримку планується залучити до $35 млрд в поточному році.
Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.
Публікація висловлює виключно думку автора та не може сприйматися, як офіційне становище Фонду міжнародної солідарності чи Міністерства закордонних справ Республіки Польща.