10.06.2023
25 травня 2023 року Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна провів дискусію на тему «Про євроінтеграцію простою мовою».
У ній взяли участь Директорка з наукової роботи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Вероніка Мовчан, старший аналітик Українського центру європейської політики Дмитро Науменко; модератор – виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук.
Основні тези
- Процес євроінтеграції безпосередньо залежить від швидкості побудови верховенства права, але ці процеси мають відбуватися паралельно.
- Зміни від переходу до Європи пересічні українці будуть сприймати бурхливо і невдоволено – це менталітет з соціальним і психологічним обґрунтуванням. Важлива відповідальність на особистісному рівні та вимога до держави у створенні незалежних інституцій.
- Завищені очікування у суспільстві від реформаційних перетворень є найбільшим ризиком процесу євроінтеграції. Позитивні настрої від дуже складного процесу, який нам доведеться пройти, можуть негативно відобразитися на простих людях.
- Європейський Союз дає більший вибір та відкриває можливості до відкритого ринку.
- Залучення приватних інвестицій є основним бажаним результатом, залежить повернення українців, оскільки капітал забезпечить країну технологіями і робочими місцями.
- Світова заміна ланцюжків постачання може дати нам шанс зайняти позицію у перспективній ніші. Для того, щоб Україна могла взяти участь у цьому розподілі вагомими є три фактори: безпека; страхування інвестицій, виробництва і торгівлі, демографічний.
- Україна має представляти себе не як майстерня з робочим капіталом, а як країну ЄС що може забезпечити достатньо технологічне виробництво.
- Європа – додатковий шар бюрократії, але не у вигляді ускладнень регуляцій, а існування правил та їх передбачуваність. Правил буде більше, проте їх можна оптимізовувати за допомогою діджіталізації та прозорості.
- Євроінтеграція передбачає велику кількість різних інтересів інших країн з якими потрібно буде конкурувати і працювати.
- Ми ще не відчули, але євроінтеграція вже триває.
Повний текст за посиланням.
Цей захід представлений CASE Україна Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.