22.08.2017
2016 рік став переломним для українського ринку праці: кількість вакансій збільшилася у три рази в порівнянні з 2015-м. У 2017 році тренд зберігається, але його динаміка суттєво нижче. Тим часом Державна служба статистики опублікувала свої дані за перший квартал цього року, і з них виходить, що безробіття у країні зростає. Її рівень становив 10,1%.
У коментарі виданню “Сегодня” виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук зазначив, що показники безробіття у нашій країні не завжди адекватно відображають дійсність.
“Зараз маємо дивну ситуацію – ВВП почав зростати (2,5% у 1-му кварталі), а ситуація з безробіттям при цьому погіршилася. Так не повинно бути, – зазначає він. – Виходить, що економіка у першому кварталі, в порівнянні з минулим роком, втратила 19,5 тис. робочих місць”.
За словами експерта, основний удар припав по жінках: вони втратили 59,8 тис. Робочих місць. А чоловіки, навпаки, – отримали 40,3 тис.
“Серед подій, які безпосередньо могли вплинути на ринок праці, – подвоєння мінімалки. Це попередні висновки з приводу зростання безробіття на тлі зростання економіки”, – вважає Боярчук.
Офіційна статистика говорить про зростання безробіття, а сайти пошуку роботи – про зростання кількості вакансій, тому що вони спостерігають два паралельні процеси, вважає експерт.
“З одного боку – економіка пожвавлюється і з’являється запит на нових співробітників, і це фіксують сайти з вакансіями. З іншого – бізнес адаптується до нових умов (підозрюємо, що це нова мінімалка) і скорочує зайвих, і цю тенденцію рекрутинг не фіксує, – пояснює Боярчук. – тобто пожвавлення економіки поки не змогло створити стільки робочих місць, щоб компенсувати негативні наслідки подвоєння мінімалки “.