×
Заповніть, будь ласка, форму нижче для переходу на платіжну систему
Експертний коментар

Що буде після Насірова?

18.05.2017 За словами експертів, бізнес сподівається не стільки на реформаторський дух нового глави фіскального відомства, скільки на скорочення повноважень податкової та автоматизацію процесів.Голову Державної фіскальної служби (ДФС) Романа Насірова 3 березня відсторонили від виконання обов’язків у зв’язку з підозрами у наданні ним необгрунтованих податкових відстрочок компаніям екс-депутата Олександра Онищенка. Але поки не звільнили. Тимчасово ДФС керує Мирослав Продан, проте Насиров як і раніше є главою податкової і займатиме цю посаду до офіційного звільнення.

Старший економіст CASE-Ukraine Володимир Дубровський прокоментував журналу “Фокус” відставку Насірова:

quote
“Головне завдання, яке ставить перед собою міністр фінансів Данилюк – провести глобальну, глибоку реформу і знищити” азаровщину “. Звичайно, що догляд Насірова наблизив Данилюка до вирішення цього завдання”.

У той же час бізнес-спільнота розуміє, що всі добрі кроки Мінфіну, незважаючи на те, що вони прописані у законодавстві, можуть втілитися у реальності тільки за підтримки Адміністрації Президента. Як побоюються опитані підприємці та експерти, на Банковій можуть загальмувати реформи фіскальних органів, так як податкові надходження і штрафи до цього дня залишаються одними з головних статей наповнення бюджету.

Ще одна ініціатива, можливість реалізації якої у Мінфіні пов’язують з відставкою Насірова, – введення з 1 липня системи автоматичної зупинки реєстрації податкових накладних. Правда, знов-таки у тестовому режимі. За словами Володимира Дубровського, автоматизація процесу дозволить боротися з так званими скрутками – махінаціями при відшкодуванні ПДВ.

quote
“Це невід’ємна частина автоматичного відшкодування ПДВ. Не можна автоматично відшкодувати податок, якщо він був нечисто сплачено усіма контрагентами”, – пояснює економіст.

Втім, як й у випадку з відкритим реєстром, тестовий режим експлуатації системи блокування накладних показав, що не всі рішення об’єктивні, оскільки право приймати їх як і раніше покладається на людей – спеціальну комісію при ДФС, сформовану з чиновників фіскальної служби.

До того ж однією з підстав для блокування будуть невідповідності у вхідних й вихідних кодах товарів й послуг. За ним фіскали й мають намір відловлювати “скручування”. Але, знов-таки, база кодів товарів й послуг до сих пір не сформовано. А значить, блокування за цією ознакою також неможлива.