×
Заповніть, будь ласка, форму нижче для переходу на платіжну систему
Експертний коментар

Бальчун пішов: чи все настільки погано?

12.08.2017 Відставку Войцеха Бальчуна прокоментував виданню “Збруч” старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський. На його думку він не став би зосереджуватися саме на конкретному кейсі Бальчуна, тому що запрошення іноземних менеджерів – це давня практика в бізнесі, котру, зокрема, вів і Ахметов, і багато інших.
quote
“Вважаю, що запрошення топ-менеджерів до керівництва якоюсь державною власністю може цілком і тривати. В уряді ми й сьогодні маємо в.о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун, яка є яскравим представником, як ви кажете, «варягів», і є дуже діяльною”.

Також він зазначив, що сподівання на те, що імпортуючи в наші умови якихось іноземців, можна чогось досягнути – не справдилися. Принаймні ілюзій стало набагато менше.

quote
Персонально щодо Бальчуна – вистачає суперечливих фактів і думок стосовно його діяльності. Я залишив би це питання експертам, які добре знаються на залізничній галузі. Хоча якщо говорити загалом, то більша частина з іноземних менеджерів погано усвідомлюють собі різницю між тим, як працюють держава і бізнес в Україні, і тим, як вони звикли це бачити в своїх країнах, продовжує експерт.

Вони не до кінця усвідомлюють політико-економічні та інституційні відмінності. Деякі з них намагаються іґнорувати ці розбіжності й кажуть, що всі країни та всі рецепти однакові. І якщо вони використовують такий підхід, то це зробить цю людину в кращому разі безпомічною, а в гіршому – шкідливою для України. Іноді рішення, які вони пропонують, виходячи з загальних міркувань та універсальних підходів, які працюють в розвинутих країнах, в українських реаліях є шкідливими.

А друге – мабуть, дійсно, те, що середовище сприймає їх як чужинців.

quote
Якщо залишати компанії у державній власності – наряд чи можна кардинально змінити підходи до їхнього управління. Дійсно, можна зменшити зловживання, вийти зі збитку на прибуток, але треба діяти рішучіше – всі об’єкти, які можна приватизувати, окрім якихось об’єктів життєво важливої інфраструктури, треба приватизувати. Потім туди прийде або український власник, або іноземний власник – і, до речі, цілком можливо, теж використовуватиме іноземних менеджерів. Але це буде вже з іншим ефектом, бо це буде власник, каже економіст.