05.09.2017
Україна наближається до виплат за державним боргом. Протягом наступних трьох років уряду потрібно заплатити кредиторам $21 млрд. Також додати проблем може Росія, якщо виграє у лондонському суді справу про повернення $3 млрд, які Україна не погасила в 2015 році через анексії Криму і вторгнення російських військових на Донбас.
Питання як Україна переживе пікові роки виплат, ще відкрите, коментує РБК-Україна виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень “CASE Україна” Дмитро Боярчук. На його думку, є два варіанти.
“Або нам сильно щастить: будуть високі ресурсні ціни (на світових ринках), хороша валютна виручка, прийдуть інвестиції і будуть валютні резерви, які дадуть можливість виплатити.
Якщо цей сценарій себе не виправдає (а поки інвестори дуже обережно дивляться на Україну), тоді залишається тільки МВФ, і високі ризики черговий реструктуризації боргу “, – вважає Боярчук. Про те, у якому вигляді можлива реструктуризація, говорити поки рано, уточнює співрозмовник.
На думку експерту, до виборів уряд точно платитиме по рахунках.
“Думаю, до президентських і парламентських виборів все тихо, ситуацію будуть утримувати за всяку ціну. Не знаю, правда, якою ціною. Але оголошувати дефолт або реструктуризацію (у даній ситуації це одне і те ж) перед голосуванням – це політичне самогубство. Після виборів на 2020 рік можуть бути самі різні варіанти, у залежності від того, що у нас у золотовалютних резервах “.