Розмір інвестицій обмежений 50 тисячами доларів на рік. Цього може вистачити на купівлю бюджетної квартири, скажімо, на Кіпрі чи в Болгарії. Ці країни вже тривалий час залучають чималі кошти з країн пострадянського простору у нерухомість. Тепер для українців купити житло у цих країнах може стати простіше.
1) Найпростішими є вкладення на рахунки іноземних банків.
Як показує практика, великі європейські банки є більш надійними, ніж українські – за останні три роки в Україні збанкрутувало вже більше 90 фінансових установ. Однак надійність має свою ціну: майже нульову дохідність. Зокрема, у Німеччині середня дохідність депозитів становить 0,3 відсотка річних. Це вдесятеро менше, ніж в Україні.
2) Ще одна можливість, яку відкривають нові правила НБУ: вкладення в іноземні цінні папери. Вони можуть бути більш дохідними, ніж банківські депозити.
Тим, хто досі ніколи не займався інвестуванням, експерти радять обрати брокера чи інвестиційного радника із гарною репутацією.
Також варто уважно обирати активи для інвестування за кордоном, зазначають інвестиційні аналітики Укрсоцбанку.
Українці мають вільні гроші для інвестування – за даними Нацбанку, зараз поза банківською системою знаходиться більше 300 мільярдів гривень готівкою, тоді як на банківських рахунках громадяни тримають 429 мільярдів гривень. Проте далеко не всі ці кошти придатні для іноземних інвестицій. Адже вкладення у країнах ЄС ретельно перевіряють на предмет легальності джерела доходів і сплати податків на батьківщині.