×
Заповніть, будь ласка, форму нижче для переходу на платіжну систему
Новини

CASE Україна провів дискусію «Фінансова система України в умовах війни. Чи готові банки кредитувати?»

08.04.2022 06 квітня аналітичний центр CASE Україна провів дискусію на тему «Фінансова система України в умовах війни. Чи готові банки кредитувати?».

У ній взяли участь заступник Голови НБУ Сергій Ніколайчук та банківський експерт CASE Україна Євген Дубогриз, модерував захід директор CASE Україна Дмитро Боярчук.

Тут ми публікуємо ключові тези дискусії, а також скорочений переказ доповідей спікерів.

Основні тези (30 секунд на читання):

  • Облікова ставка під час війни погано працює як монетарний інструмент. Основний монетарний інструмент зараз – це адміністративні обмеження, обмеження як на валютному ринку, так і обмеження на роботу банків.
  • Банківська система впоралася із шоком початку війни, банки вже повертають рефінансування НБУ, йде приплив коштів населення до банківської системи. Навіть банки в регіонах, де йдуть активні бойові дії, працюють безперебійно.
  • Ліквідність – ключовий та єдиний показник банків під час активної фази війни.
    В банків достатньо коштів, аби активно кредитувати бізнес.
  • НБУ значно спростив діяльність банків на початку війни. Натомість банки повинні чесно відображати у своїх показниках реальний фінансовий стан. Які б не були збитки за результатами війни, їх не можна приховувати через прикрашання звітності.
  • Банки це теж бізнес, який має заробляти. Банки кредитують і кредитуватимуть ті бізнеси, які мають шанси на успіх, або ті бізнеси, які підтримуватиме держава за допомогою своїх програм.
  • Після війни НБУ повернеться до звичної монетарної політики: режиму інфляційного таргетування, гнучкого обмінного курсу, буде крок за кроком скасовувати адміністративні обмеження.

Скорочений текст дискусії за посиланням.

Відео дискусії