Найбільше зріс внутрішній борг. Як відомо, Уряд отримав у квітні 50 млрд грн з боку Нацбанку, ще до 30 млрд грн (до $1 млрд) – коштом військових облігацій. Уряд також розмістив ОВДП в іноземній валюті – на суму €176 млн. Натомість погашення внутрішніх запозичень було чи не вдвічі менше і становило 30,4 млрд грн.
Державний зовнішній борг навпаки скоротився на $0,46 млрд – до $49,91 млрд (або на 13,55 млрд грн до 1459,99 млрд грн відповідно). Так з одного боку уряду вдалося отримати низку кредитів від урядів Франції, Німеччини, Норвегії, Великобританії, а також Світового банку, МБРР. З іншого боку скоротилися зобов’язання перед МВФ (-14,4 млрд грн), ЄС (-9,5 млрд грн), ЄІБ, комерційними банками.
Вочевидь надалі сума державного та гарантованого боргу зростатиме і залишатиметься на високих рівнях ще як мінімум 3 роки через розширення дефіциту та падіння ВВП. За прогнозами МВФ економіка України у 2022 році впаде на 35%, а валовий держборг збільшиться до 86,2% ВВП після зниження з 61% ВВП до 49% ВВП минулого року.
Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.
Публікація висловлює виключно думку автора та не може сприйматися, як офіційне становище Фонду міжнародної солідарності чи Міністерства закордонних справ Республіки Польща.