Майже третина шкіл (4 тис.) не розпочали навчальний рік через відсутність укриттів. До школи пішло на 300 тис. школярів менше, ніж торік, і тільки 20% школярів розпочали навчання очно.
Ключова вимога до шкіл, щоб вони розпочали навчання – наявність укриття. Все літо по всій Україні тривав аудит шкіл та йшла підготовка укриттів до початку навчального року. Станом на 2 вересня було оглянуто понад 24.7 тис. закладів освіти (не тільки власне школи, але й садочки, ВНЗ, коледжі тощо). З цих перевірених закладів 56% були готові до навчання в очній формі. Найвищі показники готовності були зафіксовані в Києві, Львівській, Закарпатській, Чернівецькій та Кіровоградській областях. Якщо говорити саме про школи, то 64% з них мають укриття, які підготовлені належним чином. З садочками ситуація гірша – тільки 44% з них готові прийняти діток.
Всього ж по всій Україні 1-го вересня було відкрито 6786 шкіл. При цьому, не всі з цих шкіл обладнані укриттями. З тих шкіл, що розпочали навчання, власними укриттями обладнані 4599, а 2187 мають укриття на відстані 100 м від навчального закладу. Оскільки не всі школи змогли підготувати укриття належним чином, то очікується, що до 15 вересня відкриють свої двері учням ще 3093 школи. Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко.
Крім того, у новому навчальному році навчання розпочали на 300 тисяч школярів менше ніж торік. За словами першого заступника міністра освіти та науки Андрія Вітренка, якщо торік в Україні було 4 млн 200 тис. учнів, то цього року навчання розпочали 3 млн 900 тис. учнів. При цьому тільки 20% учнів (800 тис.) розпочали навчання очно. Втім ця цифра є досить умовною, оскільки 1.9 млн учнів розпочали навчання в змішаній формі. Ще 1.2 млн розпочали навчання онлайн. Очевидно, впродовж року співвідношення між онлайн та офлайн навчанням буде змінюватись, в залежності від ситуації на фронті та обстрілів.
Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.
Публікація висловлює виключно думку автора та не може сприйматися, як офіційне становище Фонду міжнародної солідарності чи Міністерства закордонних справ Республіки Польща.