×
Заповніть, будь ласка, форму нижче для переходу на платіжну систему
Новини

Що відбувається з Бюро економічної безпеки?

01.05.2023 20 квітня 2023 року Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна провів дискусію на тему «Що відбувається з Бюро економічної безпеки?».

У ній взяли участь народний депутат України Ярослав Железняк; експерт з правових питань CASE Україна Андрій Саварець; модератор – виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук.

Основні тези

  • Бюро економічної безпеки – спеціальний орган, що забезпечує національну безпеку в економічній сфері. Однак останнім часом ця установа перебуває під пильним контролем громадськості та політиків.
  • Бюро економічної безпеки опинилося в епіцентрі скандалів і викривлень. Серед основних звинувачень  недостатній захист державних інтересів у галузі економіки, високий рівень корупції та неефективне використання бюджетних коштів.
  • Першоідея створення БЕБ  забрати в усіх причетних органів функції економічного нагляду, боротьби з корупцією та економічною злочинністю і передати їх у функціонування одній центральній інституції.
  • У результаті отримали орган, який не вирішив проблеми бізнесу про взаємодію з іншими правоохоронними органами. Фактично БЕБ – це суміш СБУ, прокурорів і податкової міліції.
  • Повноцінному перезапуску БЕБ заважає практика «наглядачів» і зовнішній чинник. Утворення Бюро було внутрішньою національною ініціативою. Розірвати ж зв’язок інституту «наглядачів» можливо через перезапуск із залученням іноземних спостерігачів.
  • Голова БЕБ має бути передусім керівником, організатором і провидцем, набрати в команду аналітиків, детективів, відповідальних за правоохоронний та аналітичний напрям.
  • Згідно із законодавством України саме Бюро економічної безпеки має спостерігати за міжнародною фінансовою допомогою та її цільовим використанням.
  • Бюро економічної безпеки залишається важливим інструментом у боротьбі з економічною злочинністю в Україні. Проте для забезпечення її ефективності потрібна стабільна підтримка владою та інституційна спроможність. Тільки так це зможе ефективно працювати та досягати окреслених цілей.

Повний текст за посиланням.

Цей захід представлений CASE Україна Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.