Передбачалось, що система буде слугувати інструментом для прийняття рішень у Міністерстві Фінансів України. Цей інструмент повинен застосовуватись при бюджетному плануванні та щоденному моніторингу виконання бюджету.
Високий рівень фіскальної вразливості державних фінансів України став основним стимулом виникнення ідеї даного проекту. Короткострокове бюджетне планування та ситуативність внесення змін збільшують ризики щодо досягнення поставлених фіскальних цілей. Основною метою даної роботи стало зменшення цих ризиків та, таким чином, посилення фіскальної стійкості державних фінансів.
Виконуючи даний проект команда дослідників проаналізувала міжнародний досвід у питанні посилення фіскальної стійкості. Дотепер не існує певної унікальної методології для вирішення проблем зі стійкістю. Як наслідок, багато дослідників пропонують цілу низку різних методів. Більше того, багато країн інституціоналізували деякі підходи і тепер застосовують їх для моніторингу, визначення та попередження фіскальних ризиків.
Для цілей нашої роботи ми адаптували методологію системи завчасного попередження (випереджуючі індикатори). Даний механізм включає два методи оцінки (модель probit-logit та метод індикаторів). Цей інструмент оцінює ризики виконання бюджету з огляду на поточні статистичні дані.
Хоча дана система базується на складних економетричних інструментах, для користувачів вона була адаптована до простого вигляду.