Цей механізм повинен був стати складовою при прийнятті рішень в уряді та запобігти «непередбачуваним помилкам». Інструмент також мав бути корисним для моніторингу ефективності прийнятих рішень.
Під час підготовки звіту було проаналізовано ефективність інструментів поточного моніторингу та оцінки економічної ситуації. Також експерти врахували міжнародний досвід використання альтернативних індикаторів для діагностики поточної економічної ситуації.
У дослідженні експерти CASE Україна розробили підходи до збору, систематизації та аналізу існуючої статистичної інформації та результатів опитувань, з метою вимірювання впливу інституційних змін та економічної політики на людину та економіку України.
У звіті спочатку оглядається підхід, котрий використовується для структуризації даних та аналізу. Також пропонується огляд статистики та інших даних, що збираються урядом, міжнародними організаціями та неурядовими аналітичними центрами. Автори дослідження описують основні проблемні точки існуючих даних і обговорюють дані, яких не вистачає для оцінки динаміки реформ. Пояснюється мета та наводиться обґрунтування аналітичного моніторингу, що пропонується як необхідне доповнення до існуючих статистичних даних / даних опитувань. Насамкінець узагальнюється і, де можливо, деталізується концепція запропонованої методології.