×
Заповніть, будь ласка, форму нижче для переходу на платіжну систему
Експертний коментар

Податок на виведений капітал – чи будуть зміни?

06.07.2018 Президент Петро Порошенко вирішив подати до Верховної Ради законопроект про податок на виведений капітал.

Це прокоментував старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський.

Податок на виведений капітал може бути введений не як додатковий, а замість податку на прибуток. Відповідно, якщо це вдасться, то у компаній зникнуть проблеми пов’язані з податком на прибуток.

Експерт зазначає, що зміниться об’єкт оподаткування. Зникає необхідність у перевірках бухгалтерського обліку щодо нарахування фінансового результату. Як наслідок, контакти між підприємцями та податковою зводяться до мінімуму, майже, як на спрощеній системі оподаткування.

Виняток становитимуть нечисленні підприємства з зовнішньоторговельними великомасштабними операціями, які створюють великий ризик виводу коштів у офшори. Діяльність таких компаній буде досліджуватись ретельніше.

Що ж змінює введення податку на виведений капітал?

1) Зникає податковий облік, залишається тільки бухгалтерський облік. Не потрібно приховувати прибутки і звітність підприємств стане прозорою. Відповідно легше буде залучати інвестиції.

2) Податок на виведений капітал менший, чим існуючий податок на прибуток. Зникає податок на дивіденди з фізичних осіб. Відповідно вся ставка нового податку становить 15% і буде спонукати вихід прибутків з тіні. Також зменшується загальне податкове навантаження.

3) У новому законопроекті немає  контролю трансфертного ціноутворення для операцій всередині країни. Принципи контролю трансфертного ціноутворення не змінюються, він залишається тільки для великомасштабних зовнішньоторговельних операцій, але працювати з ним будуть ретельніше.

Найважливіше, каже Дубровський,  що реформа корпоративного податку здатна кардинально змінити відносини між платниками і податківцями, та відкриває шлях до повноцінного “перезавантаження” ДФС. З прийняттям цього закону (якщо він не буде вихолощений) Україна отримає шанс не тільки успішно завершити податкову реформу, але й побудувати одну з найефективніших та найбільш сприятливих для бізнесу податкових систем у регіоні, якщо не в світі.