×
Please fill out the form below to proceed to the payment system
Expert commentary

Tax on withdrawn capital – will there be changes?

06.07.2018 President Petro Poroshenko has decided to submit to the Verkhovna Rada a bill on the tax on withdrawn capital.

Це прокоментував старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський.

Податок на виведений капітал може бути введений не як додатковий, а замість податку на прибуток. Відповідно, якщо це вдасться, то у компаній зникнуть проблеми пов’язані з податком на прибуток.

Експерт зазначає, що зміниться об’єкт оподаткування. Зникає необхідність у перевірках бухгалтерського обліку щодо нарахування фінансового результату. Як наслідок, контакти між підприємцями та податковою зводяться до мінімуму, майже, як на спрощеній системі оподаткування.

Виняток становитимуть нечисленні підприємства з зовнішньоторговельними великомасштабними операціями, які створюють великий ризик виводу коштів у офшори. Діяльність таких компаній буде досліджуватись ретельніше.

Що ж змінює введення податку на виведений капітал?

1) Зникає податковий облік, залишається тільки бухгалтерський облік. Не потрібно приховувати прибутки і звітність підприємств стане прозорою. Відповідно легше буде залучати інвестиції.

2) Податок на виведений капітал менший, чим існуючий податок на прибуток. Зникає податок на дивіденди з фізичних осіб. Відповідно вся ставка нового податку становить 15% і буде спонукати вихід прибутків з тіні. Також зменшується загальне податкове навантаження.

3) У новому законопроекті немає  контролю трансфертного ціноутворення для операцій всередині країни. Принципи контролю трансфертного ціноутворення не змінюються, він залишається тільки для великомасштабних зовнішньоторговельних операцій, але працювати з ним будуть ретельніше.

Найважливіше, каже Дубровський,  що реформа корпоративного податку здатна кардинально змінити відносини між платниками і податківцями, та відкриває шлях до повноцінного “перезавантаження” ДФС. З прийняттям цього закону (якщо він не буде вихолощений) Україна отримає шанс не тільки успішно завершити податкову реформу, але й побудувати одну з найефективніших та найбільш сприятливих для бізнесу податкових систем у регіоні, якщо не в світі.