×
Заповніть, будь ласка, форму нижче для переходу на платіжну систему
Експертний коментар

Чергова пенсійна реформа: якою вона буде?

20.04.2017 Головні риси нової пенсійної реформи вже узгоджені між урядом та МВФ, але суттєвого збільшення пенсій від неї очікувати не варто. У коментарі виданню Deutsche Welle виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук зазначив, щоголовною метою реформи має бути зменшення дефіциту пенсійного фонду.

Розроблена урядом реформа буде спрямована для ухвалення до Верховної Ради. Пенсійна реформа має набути чинності 1 січня 2018 року.

Голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден наполягає на тому, що українці терміново потребують реформування пенсійної системи.

За словами ван Родена, головними рисами нової пенсійної реформи стануть надання працівникам більшого вибору щодо віку виходу на пенсію в залежності від трудового стажу і створення додаткових стимулів для якомога тривалішої трудової діяльності.

На думку виконавчого директора CASE Україна Дмитра Боярчука, головною метою реформи залишатиметься зменшення дефіциту пенсійного фонду. Сподіватися на суттєве збільшення розмірів пенсійного забезпечення при цьому не варто, адже за нинішньої демографічної структури українського суспільства пенсія, яка забезпечується за рахунок платників податків, може бути лише мінімальною, каже Дмитро Боярчук.

Він вважає правильним підхід уряду і МВФ. Це сприятиме не лише збалансуванню пенсійного фонду, але й матиме стабілізуючий вплив на українську економіку загалом. Україна мала приклади звуження дефіциту фонду, але із наближенням виборів він знову зростав, через популістичні прагнення політиків за рахунок підвищення цін отримати електроральні дивіденди. Наслідком цьому зазвичай були хвилі девальвації та інші проблеми економіки.