×
Заповніть, будь ласка, форму нижче для переходу на платіжну систему
Експертний коментар

Закон “Про валюту” змінить ринок

14.03.2018 Запропонований президентом законопроект лібералізує валютне регулювання, про це заявив виданню “Новое время” виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук.
У Верховну Раду президентом запропонований законопроект Про валюту. Про що він?
За словами Боярчука- це дуже прогресивний інструмент, порівняно з тим однойменним декретом, який у нас був раніше. Декрет застарів, а законопроект, натомість, передбачає значні моменти лібералізації.
Законопроект передбачає, що коли все працює, то все працює нормально. Відбуваються якісь ліберальні/напівліберальні речі, торгівля, мінімальне втручання Нацбанку. Коли ж трапляється щось неприємне: починаються пертурбації, волатильність – включається Рада з фінстабільності. Вона вводить певні обмеження, абощо. Такі ідеї повинні певним чином надихати інвесторів.
Основоположний принцип нового законопроекту, за словами експерту, – «дозволено все, що не заборонено» – дерегулювати конкретні речі та механізми. Відтак законопроект дає певні можливості, але залишає місце для певної невизначеності: що буде, коли почнеться волатильність і т.д.
Законопроект «Про валюту» закладає основи, тому безпосередньо не впливає на життя пересічного українця. В ідеальному світі гривня повинна вільно конвертуватись, і ви не повинні відчувати себе якимсь неповноцінним, користуючись українською валютою. Ви не повинні бути обмежені, закупляючись закордоном чи використовуючи платіжні системи на кшталт PayPal. Користування фінансовими послугами світової якості – це і є наслідок повноцінної лібералізації.
Це такий же фундаментальний документ, як закон «Про ринок електричної енергії України». Чи змінив цей закон щось у житті пересічного українця? Ймовірно, що ні. Ви не можете вибрати постачальника, хоча закон це і передбачає. Законопроект «Про валюту» має такий же масштаб – це важливий крок, але роботи ще багато.