×
Заповніть, будь ласка, форму нижче для переходу на платіжну систему
Новини

Повоєнне відновлення: як швидше добігти до Європи та не загубити штани в процесі?

05.04.2023 30 березня 2023 року Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна провів дискусію на тему «Повоєнне відновлення: як швидше добігти до Європи та не загубити штани в процесі?».

У ній взяли участь партнер – засновник компанії FinPoint Сергій Будкін; трейдер, портфельний менеджер Іван Угляниця; експерт з правових питань CASE Україна Андрій Саварець; модератор – фінансовий експерт Євген Дубогриз.

Публікуємо ключові тези дискусії, а також стислий переказ доповідей спікерів.

Основні тези

  • Відновлення країн було успішним тільки тоді, коли сума на відбудову дорівнювала або перевищувала вартість збитків: у Південній Кореї зруйновано на 24 млрд дол. США, стільки ж надано на відновлення; Іраку  91 млрд дол. США; Індонезії на відновлення наслідків від цунамі виділено більш як зруйновано.
  • Оцінка збитків України від повномасштабного вторгнення на вересень 2022 року сягає 349 млрд дол. США.
  • Програми повоєнної відбудови об’єднує: 1) велика роль зовнішніх інституцій, 2) стимулювання економічної активності; 3) зміна парадигми в суспільстві через зовнішню небезпеку.
  • Велику роль відіграє комунікація у змінах і залучення всього суспільства до процесу.
  • Недовіра до судової системи є номером один серед перешкод для іноземних інвесторів. Судоустрій, якому довіряють, додає 23% до росту економіки в довгостроковому періоді.
  • Адаптація євро в Україні уможливить збалансування державного бюджету та дасть змогу брати зовнішню заборгованість дешевше.
  • Іноземні інвестиції змінюють регуляторне середовище та політичний ландшафт.
  • Судова система і верховенство права  основа реформаційних процесів.
  • В Україні потрібно створити незалежний суд, а саме віднесення юрисдикції щодо спорів, які стосуються іноземних інвестицій, до Високого суду Лондона.

Повний текст за посиланням.

Цей захід представлений CASE Україна Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.