×
Заповніть, будь ласка, форму нижче для переходу на платіжну систему
Новини

В Україні запустили онлайн-гру про контрабанду на митниці

26.06.2018 25 червня центр соціально-економічних досліджень CASE Україна презентував онлайн-симулятор про контрабандні схеми на митниці Метр кордону.

Симулятор розроблений у вигляді браузерної гри, яка розкриває природу та механіку корупційних дій на пунктах митного контролю.

Презентація відбулась у форматі вистави, яку зробили актори “Дикого театру”, за мотивами «Контрабандного чтива».

Оскільки державний бюджет щороку втрачає близько $10 млрд, а контрабанда є поширеним явищем в Україні (зокрема, третина техніки ввозиться в країну за “сірими” схемами), CASE Україна вирішив гейміфікувати корупцію саме у цій сфері.

Гравець стартує з посади інспектора митного посту. В його завдання входить пропускати громадян і вантажі згідно із митним законодавством, або за хабарі. Від цього залежить ставлення його керівництва та служби безпеки, яка час від часу організовує антикорупційні заходи. Завдання гравця акумулювати гроші та ділитися із керівництвом та службою безпеки. Гроші потрібні, щоб можна було купити вищу посаду, де вже діють інші корупційні механізми збагачення.

Гра зроблена максимально автентично: вона містить реальні схеми, розміри хабарів, митний сленг тощо.

CASE Україна планує у майбутньому доробити інші рівні “митної кар’єри”, щоб користувачі мали повну картину про масштаби корупції у митній сфері та рівень залучення усіх її працівників.