×
Заповніть, будь ласка, форму нижче для переходу на платіжну систему
Новини

Військово-промисловий комплекс: державний чи приватний?

01.12.2022 24 листопада 2022 року Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна провів дискусію на тему «Військово-промисловий комплекс: державний чи приватний?».

У ній взяв участь співзасновник ГО «Військова школа Боривітер» і БФ «Волонтерська оптична лабораторія» Ігор Федірко. На жаль, через відсутність е/е Микола Сунгуровський, директор військових програм Центру Разумкова не зміг приєднатися.  Модерував захід виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук.

Основні тези

  • В Україні занадто законодавчо зарегульоване виробництво продукції військового призначення, що ускладнює роботу цивільним підприємцям.
  • Дерегуляція сфери воєнно-промислового комплексу  основне завдання, перехід у приватну власність сприятиме конкуренції і розвитку.
  • Виробник нелетальної продукції військового призначення в Україні  приватна компанія Thermal Vision Technologies, основні складники якої збирають з іноземних компонентів високої якості.
  • Замовлення надходять від держави та волонтерських організацій, унеможливлюючи роботу з іншими замовленнями від приватних осіб або фондів.
  • Найбільша проблема сучасних виробників безпілотних літаючих апаратів – перехід на масове виробництво без втрати якості.
  • Основні виробники БПЛА літакового типу в Україні: DeViRo – «Лелека»; Укрспецсистемс – комплекси PD-1, PD-2, SHARK; Anhlon Avia – FURIA; ТОВ «Авіаційні системи України» – Валькірії. Потрібної кількості продукції забезпечити неможливо через брак виробничих потужностей і наявні проблеми з логістикою і комплектуючими.
  • Арсенал вітчизняного військового виробництва охоплює: навчання військовослужбовців основним секторам діяльності від «Військової школи Боривітер», стрілецькі комплекси «Зброяр», ракетне устаткування «Нептун» і «Вільха», комплекси радіоелектронної розвідки «Хортиця» і «Пластун», комплекси радіоелектронної боротьби «Нота» і «Буковель», а також інша волонтерська та приватна діяльність.
  • Зараз війна набула нових форм, точаться інтелектуальні бої з точно прорахованими стратегіями та продуманими тактиками. Створення центру передового досвіду з вузькоспеціалізованими напрямами дало б змогу точно аналізувати та вивчати досвід війни для забезпечення безпеки й оборони України в майбутньому.

Повний текст за посиланням.

Відео дискусії:

Організатор дискусії: Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна. За підтримки та інформаційного партнерства з провідним діловим онлайн-виданням Економічна правда.