×
Заповніть, будь ласка, форму нижче для переходу на платіжну систему
Проeкти

Програма USAID “Лідерство в економічному врядуванні” (ЛЕВ)

2014 - 2017
Проект реалiзовано
Донор:
USAID
Поліпшення ділового клімату шляхом втілення вагомих та сталих реформ у секторі малого та середнього бізнесу на центральному і на регіональному рівнях.

Програма тривала у 2014-2017 рр та надавала можливість об’єднати зусилля активних та орієнтованих на реформи представників приватного, громадського і державного секторів.

Програма визначала адміністративні та регуляторні бар’єри, що стримують розвиток МСБ в Україні, та долала їх шляхом розробки та впровадження необхідних законодавчих ініціатив та регуляторних процедур.

CASE Україна відповідав за розробку законодавих змін щодо скасування адміністративних бар’єрів при здійсненні експорту послуг. Експертами у партнерстві з іншими організаціями було розроблено проект Закону України «Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів (щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг)», який передбачав:

– експортери послуг зможуть укладати зовнішньоекономічні договори (контракти) не лише в письмовій формі;
– Валютний контроль операцій з експорту послуг скасовується;
– банкам забороняється вимагати переклад документів на українську мову, у разі якщо вони оформлені англійською;
– рахунок (інвойс) визнаватиметься первинним документом, що має спростити процедури ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності;
– рахунок (інвойс) може бути підписаний за допомогою особистого підпису, аналогу власноручного підпису, електронного підпису або електронного цифрового підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис», електронного підпису одноразовим ідентифікатором. При цьому, необхідним буде лише підпис експортера.
03 листопада 2016 р. Верховна Рада у другому читанні прийняла законопроект. 30 листопада 2016 р. Президент України Петро Порошенко підписав закон.

В рамках Програми USAID ЛЕВ, CASE Україна займався вирішенням проблеми з непрозорого ціноутворення при приєднанні до електромереж. Недосконала модель тарифоутворення та непередбачувальна тривалість приєднання до електромереж створюють проблеми для розвитку МСБ та притоку інвестицій в Україну.

Експерти CASE Україна увійшли до робочої групи при Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) для створення концепції нової моделі приєднання до електромереж. Згодом було розроблено концепцію “Доступне енергопостачання для малого та середнього бізнесу: спрощення підключення до електромереж“, яка запропонувала кроки до встановлення прозорого ціноутворення та спрощення процедур для споживача.

Запропонована експертами CASE Україна та партнерами універсальна модель прозорого ціноутворення із запровадженням передбачуваного механізму ціноутворення для всіх без винятку приєднань увійшла до Проекту Закону про ринок електричної енергії України №4493. 13 квітня 2017 року у парламенті був прийнятий закон Про ринок електричної енергії України. Приєднання до електромереж (стаття 21) були викладені в тій редакції, яку розробили експерти.

Приєднатися до проекту

Якщо ви бажаєте взяти участь в даному проектi - залиште свої данi i ми з Вами зв'яжeмось

    Поділитись сторінкою у соц. мережах