×
Заповніть, будь ласка, форму нижче для переходу на платіжну систему
Публiкацiя

Чи проживе Україна без грошей МВФ?

07.04.2017 Наша країна отримала 4-й транш кредиту від МВФ в розмірі $1 млрд. Виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук у статті “МВФ залишається основним драйвером реформ в Україні” видання “Новое время” наскільки доцільно брати кредити і чи не варто припинити за рахунок запозичень.

В останньому оприлюдненому меморандумі про співпрацю із МВФ, Україна взяла на себе зобов’язання розпочати заходи, покликані на скорочення дефіциту пенсійного фонду, створити ринок землі, дати старт повномасштабній приватизації держпідприємств, надати дозвіл НАБУ на прослуховування, легалізувати азартні ігри та розпочати боротьбу із незаконним видобутком бурштину.

На думку Дмитра Боярчука, МВФ та інші зовнішні кредитори, і частково українське суспільство,– чи не єдиний стимул змін у нашій країні. Крім піклування про політичний рейтинг і крім ризику, що не будуть надходити зовнішні запозичення, насправді нічого зараз українську владу не стимулює. Якщо у 2014 році було питання, чи ми виживемо, то зараз, коли макроекономічна ситуація стабільна, все трішки відновлюється, то навіщо проводити активну боротьбу з корупцією, чи проводити болючу земельну реформу. Це речі політично досить ризиковані для влади.

Але шанси на земельну реформу досить великі, впевнений виконавчий директор CASE Україна. Якщо згадати попередні роки, коли піднімалось питання земельної реформи, відразу ж починались спекуляції. Зараз йде мова, що мораторій – це порушення прав людини. Чому люди, маючи право продавати квартири, не мають права продавати свої земельні наділи. Мільйони людей, які мали земельні паї, вже пішли з життя. Земля зробила б їх багатшими, але влада не дала їм можливості реалізувати своє законне право, монетизувати свій актив. Звичайно, буде політичний супротив.