×
Заповніть, будь ласка, форму нижче для переходу на платіжну систему
Експертний коментар

Бізнес і офшори

02.10.2018 Мільярди доларів щорічно проводить український бізнес через офшорні компанії. Але добре це чи погано для нашої економіки і чи потрібно порушувати таку систему руху капіталу?
Відповісти можна по-різному, в залежності від того, як розуміти самі офшори, їх призначення і, звичайно, умови, в яких доводиться працювати підприємцям в тій чи іншій країні.
Як зазначає старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський, через податкову оптимізацію через офшорні компанії держава втрачає набагато більше коштів, ніж достатньо для покриття будь-якого дефіциту бюджету за минулі роки.
Але з іншого боку – фіскальне навантаження, судова система і в цілому бізнес-клімат у нас далекі від ідеалу, а значить, без податкових гаваней багатьом українським компаніям було б важко або неможливо втриматися на плаву, особливо на світових ринках. З усіма наслідками, що випливають для української економіки.
Експерт також зазначає, що  Послуги юристів і послуги офшорних представництв мають фіксовану ціну, тому компанія може ними скористатися тільки при певному рівні розвитку. До цього їй невигідно зв’язуватися з офшорами. Це означає, що фактично у нас закриваються ліфти зростання підприємств. Тобто підприємства, які знаходяться нижче цього рівня і не можуть скористатися цими перевагами, програють конкуренцію великим компаніям, у яких і без того занадто великий вплив (в тому числі політичні важелі). Таким чином офшори сприяють концентрації багатства .
Економіст заявляє, що великим компаніям невигідно міняти правила гри, тому що вони отримують переваги не тільки на зовнішньому, але і на внутрішньому ринку: “Навіщо їм будувати якісь інституції у своїй країні, якщо вони можуть свої гроші зберігати там, де безпечно і захищені права власності. А тут вони будуть продовжувати грабувати, тому що їм це вигідно “.