×
Заповніть, будь ласка, форму нижче для переходу на платіжну систему
Експертний коментар

Найбідніші в Європі

13.10.2018 У рейтингу найбідніших європейських держав Україна помінялася місцями з Молдовою
Україна – найбідніша в Європі країна за часткою ВВП на душу населення. Згідно з підрахунками МВФ, які зберігають в жовтневому звіті організації, ми помінялися місцями з Молдовою, яка мала цей далеко непочесній статус протягом останніх років.
Сталося це через більш оптимістичні прогнози щодо зростання обсягів валового внутрішнього продукту держави. Що і дозволило їй піднятися на 133 місце в світі з показником $ 2694 ВВП на людину. Україна – 134-я ($ 2656). Найбільший серед європейських країн цей показник у Люксембурзі – понад $ 100 тисяч! Різниця більш ніж в 40 разів. Обсяг ВВП на кожного громадянина Німеччини – в 17 разів перевищує наші показники, поляка – в шість разів.
Не могут похвастаться украинцы перед соседями и размерам официальных заработков. По этому показателю мы тоже последние в Европе, ежемесячно получая на 50 «зеленых» меньше, чем соседи-молдаване. Например, по данным второго квартала, средняя зарплата в Украине составила 8529 грн. ($325,5), в Молдове – 6369,8 леев ($375,8).
Ситуацію коментує старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський:
«Українська економіка переживає важкий і болісний процес структурної перебудови. Адже до 2014-ого року вона була у значній мірі орієнтована на Росію.
І хоча з усіх країн СНД у нас був чи не наименший обсяг експорту у Російську Федерацію, залежність від сусідньої країни була значною. Різке припинення (чи то пак – обмеження до мінімуму) економічних відносин з державою-агресором не могло не вплинути. Крім того, не встигли ми оправитися від кризової ситуації 2008 року, як почала розвиватися нова внутрішня криза ».
Також експерт зазначає, що не варто забувати про війну, яка триває чотири роки. Хоча активних бойових дій зараз немає, країна витрачає на протистояння агресору величезний ресурс. До того ж, ця ситуація згубно впливає на наш інвестиційний клімат. І це – об’єктивно.
В Україні один з найвищих на європейському континенті рівнів тінізації економіки та вплив цього фактора дійсно важливе, але не визначальне, додає Дубровський.
“Тому відображення у статистиці показників тіньового сектора навряд чи зробить нас значно багатшими. З урахуванням цього показника обсяги ВВП на кожного українця збільшаться максимум на 30 відсотків. Тому навіть тоді ми навряд чи зможемо піднятися вище передостаннього місця у Європі».