×
Заповніть, будь ласка, форму нижче для переходу на платіжну систему
Новини

Зворотна іпотека: як допомогти пенсіонерам отримувати щомісячно до $200

06.04.2017 06 квітня центр соціально-економічних досліджень CASE Україна презентував дослідження «Зворотна іпотека – фінансовий інструмент для літніх людей».

Зворотна іпотеки – надання грошової підтримки людям літнього віку, які мають у власності нерухомість, проте відчувають нестачу коштів у повсякденному житті. Це – кредит, який надають під заставу нерухомості. Після смерті отримувача кредитор отримує право повернути кошти через погашення спадкоємцями суми кредиту або продаж житла на ринку нерухомості.

quote
«У більшості наших пенсіонерів немає достатніх фінансових інструментів для забезпечення гідного життя на пенсії на відміну від США, де літні люди можуть мати заощадження у вигляді внесків в пенсійних фондах, інвестиційних компаніях, банках тощо, – зазначає актуальність питання фінансовий експерт і автор ідеї дослідження Дмитро Колода. – В Україні зворотна іпотека може стати одним із рішень».
quote
«На сьогодні ми маємо певну «кризу жанру», коли говоримо про пенсійну реформу, – говорить Дмитро Боярчук, виконавчий директор CASE Україна. – Усі пропозиції зводяться до зменшення дефіциту Пенсійного фонду, який на сьогодні становить половину видатків фонду, або 5.5% ВВП.  Проте жоден варіант пенсійної реформи не говорить про реальне підвищення рівня добробуту літніх людей. Більше того, жодна реформа не гарантує хоч мінімально забезпечену старість для тих, кому більше 30 років.  Саме тому ми звернули увагу на зворотну іпотеку, яка звичайно не є панацеєю, але нічим не гірше ніж накопичувальний пенсійний рахунок.  Маєш власність, зароблену за життя, можеш на старості літ отримувати до $200 щомісячних доплат, що в наших умовах дуже непогано»

Економісти CASE Україна, серед переваг цього інструменту, визначають: можливість скористатися з вартості житла для поліпшення свого добробуту, не залишаючи його; відсутність необхідності повертати кредит доти, доки особа не надумає переїхати або відійде з життя; гнучкість виплат за зворотною іпотекою (разово, періодично, кредитна лінія, комбіновано); кошти, отримані за зворотною іпотекою, не впливають на призначені соціальні виплати та інші.

 

quote
«На українському ринку існує низка сприятливих чинників: старіння населення, невелика тривалість життя, низькі пенсійні виплати, наявність у країні самотніх осіб літнього віку, які мають у власності житло», – підкреслив автор дослідження, економіст CASE Україна Андрій Дуб.

Водночас для успішного запуску в Україні подібного фінансового сервісу необхідно декілька умов, зауважує виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук. «Економічна та фінансова ситуація повинні стабілізуватися: інфляція наближатися до 5-6% на рік, а економіка – зростати», – пояснює експерт. Крім цього, необхідні законодавче регулювання: визначення прав та обов’язки сторін, а також умови та порядок розрахунків за договором зворотної іпотеки. Не менш важливим є інформаційно-роз’яснювальна робота серед осіб передпенсійного та пенсійного віку про потенційне джерело додаткових фінансових ресурсів (із зазначенням усіх переваг і загроз).

Ознайомитися із дослідженням за посиланням