Про нас
Про нас
CASE Україна
Незалежна неприбуткова громадська організація
CASE Україна є частиною мережі CASE
Головні принципи CASE Україна
Діяльність та партнери CASE Україна
CASE Україна – незалежна неприбуткова громадська організація, яка проводить економічні дослідження, аналіз та прогнозування макроекономічної політики.
Діяльність CASE Україна фінансується з різних джерел, що гарантує незалежність організації. Основними замовниками наших досліджень є Європейська комісія, UNDP, USAID, Міністерство закордонних справ Польщі, Світовий банк, а також приватний сектор.
CASE Україна є частиною мережі CASE, до якої входять аналітичні центри у Польщі, Киргизстані, Молдові, Грузії, Білорусі та Росії. CASE Україна є наступником Проекту макроекономічних реформ Гарвардського інституту міжнародного розвитку, який працював в Україні з 1996 до 1999 р. Починаючи з 1999 року CASE Україна працює як українська незалежна неурядова організація.
Головними принципами CASE Україна є якість, достовірність та неупередженість. Ми не представляємо інтересів політичних партій, бізнес-структур чи інших зацікавлених сторін. Висновки та рекомендації Центру базуються виключно на наших експертних оцінках.
Мета нашої діяльності – сприяння реалізації системних економічних реформ для забезпечення сталого економічного зростання та підвищення добробуту населення. Різноманітність тематичних напрямків, за якими ми працюємо, забезпечує повноту та цілісність досліджень. У своїй роботі ми спираємося на вивірені економічні моделі, що забезпечує високу якість та достовірність наших прогнозів.
CASE Україна надає аналітичну та експертну підтримку урядовим та парламентським установам. Нашими партнерами, зокрема, є Міністерство економіки, Міністерство фінансів, Фонд державного майна, Державна податкова адміністрація, Національний банк України. Ми також тісно співпрацюємо з міжнародними організаціями – Світовим банком, Програмою розвитку ООН (UNDP), Агентством міжнародного розвитку США (USAID), Світовим економічним форумом тощо.
Експерти CASE Україна беруть участь у розробці економічних реформ у сфері фіскальної та монетарної політики, міжнародної торгівлі та європейської інтеграції. Вони також брали участь у розробці програм реформування пенсійної системи та боротьби з корупцією.
ЕКОНОМІЧНА ПРОСВІТА ВИБОРЦІВ
- Поширення «Рахунку від держави» у торговельній мережі та розсилка поштою
- Переклад відеороликів і текстів на теми вільного ринку
- Створення бюджетного симулятора, який допоможе краще зрозуміти потребу врівноваження доходів і видатків бюджету
ПРОЗОРІСТЬ ДЕРЖАВНИХ ПІДПРИЄМСТВ
- Внесення змін до Закону «Про прозорість використання публічних коштів», які підвищать відповідальність за його невиконання
- Дослідження ефективності роботи державних підприємств
- Громадський нагляд за їхньою приватизацією
ЕФЕКТИВНІСТЬ БЮДЖЕТНИХ ВИТРАТ
- Оцінка вибору чиновниками пріоритетів бюджетних програм
- Аналіз досягнення витратами суспільно корисних цілей
- Нагляд за обґрунтованістю та ефективністю витрат
ЗАМІНА ВАЛЮТНИХ ОБМЕЖЕНЬ РИНКОМ Ф’ЮЧЕРСІВ
- Скасування вимог НБУ щодо обов’язкового продажу валюти експортерами, заведення в Україну валютного виторгу
- Запровадження ринку валютних ф’ючерсних контрактів, які даватимуть змогу НБУ передбачати коливання попиту і пропозиції валюти у ринковий спосіб і уможливлять підприємствам страхування валютних ризиків
РЕФОРМУВАННЯ МИТНИЦІ
- Аналіз державної митної політики, скасування необґрунтованих перешкод міжнародній торгівлі
- Дослідження схем контрабанди
- Вироблення і просування рекомендацій реформи митної служби